WFC

Nabór tytułów na Festiwal filmów dla dzieci KINOLUB

Nabór tytułów na Festiwal filmów dla dzieci KINOLUB

Fundacja IKS, organizator Festiwalu filmów dla dzieci KINOLUB (Kraków) ogłasza nabór filmów na tegoroczną edycję wydarzenia, która odbędzie się w dniach 19-23 czerwca br. Termin przyjmowania zgłoszeń to 1 marca 2016 roku (decydująca jest data nadania przesyłki).

Zgodnie z regulaminem Festiwalu, w Konkursie mogą brać udział wszystkie pełnometrażowe i krótkometrażowe; animowane i fabularne filmy, które są dostosowane dla widza w wieku od 4 do 18 lat. Zgłoszenie filmu do udziału w Konkursie jest bezpłatne. Film nadesłany na Konkurs musi zawierać napisy w języku polskim lub angielskim (chyba że językiem dialogów lub tekstu jest jeden z tych języków) oraz nie może zawierać znaków wodnych, timerów ani innych oznakowań utrudniających odbiór.

KINOLUB powstał z myślą o edukacji filmowej dzieci i młodzieży. Raz w roku w wybranych miastach Polski prezentowane są filmy z całego świata. Pokazywane jest kino artystycznie wartościowe, a zarazem mądre. W ten sposób organizatorzy tworzą optymalne warunki do aktywnego i świadomego uczestnictwa dzieci i młodzieży w życiu kulturalnym. Festiwal jest wydarzeniem nieodpłatnym, skierowanym do widzów w wieku 4-18 lat, a centrum życia festiwalowego jest Kraków.

 

Program festiwalu, to projekcje filmów ułożonych w sekcje tematyczne, dostosowane do wieku widzów. W ramach wydarzeń towarzyszących odbywają się warsztaty filmowe i interdyscyplinarne, prezentacje najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w przemyśle filmowym, koncerty i spotkania z twórcami. Stałym elementem programu są pokazy filmów konkursowych (ok. 40-60 produkcji pełno- i krótkometrażowych) wcześniej nie prezentowanych, a także tych, które zostały nagrodzone na międzynarodowych festiwalach. Filmy ocenia i nagradza jury profesjonalne oraz dziecięce.

Więcej informacji wraz z formularzem zgłoszeniowym na stronie: www.kinolub.pl.