DLACZEGO DOLNY ŚLĄSK?

Dolny Śląsk jest jednym z najpiękniejszych i najbogatszych krajobrazowo i przyrodniczo regionów kraju. Są tu Góry Stołowe – jedyne w Polsce góry o charakterystycznej budowie płytowej, liczne urokliwe doliny rzek, wodospady oraz zespoły stawów z największym w Europie kompleksem Stawów Milickich. Bory Dolnośląskie z kolei zachwycają dzikością przyrody, mnogością gatunków roślin i tajemniczymi, mrocznymi krajobrazami.

 

Nasz region zniewala nie tylko pięknem przyrody, ale także wspaniałą architekturą. Zmiana granic europejskich po II wojnie światowej sprawiła, że w obrębie Polski znalazła się jedna z najbogatszych architektonicznie części przedwojennych Niemiec, która w swej historii była wcześniej również częścią Polski, Czech i Monarchii Habsburgów. To właśnie dzisiejszy Dolny Śląsk, który jest absolutnym unikatem na skalę naszego kraju. Nigdzie indziej nie znajdziemy architektury, reprezentującej tak wiele stylów i epok.

 

Na Dolnym Śląsku znajdują się liczne gotyckie kościoły, barokowe klasztory i pocysterskie opactwa, dziesiątki zamków oraz pałaców (budowanych od czasów średniowiecza po wiek, obiekty architektury modernistycznej (jak wrocławska Hala Stulecia) czy architektury postindustrialnej XIX i XX wieku. Nie brakuje też „zabytków” z czasów PRL.

 

Na prawie 20 tys. km kw. powierzchni nasz region urzeka mnogością niepowtarzalnych miejsc idealnych dla filmowych lokacji, zarówno pod względem architektonicznym, jak i krajobrazowo-przyrodniczym. Dolny Śląsk to doskonałe miejsce dla filmowców szukających krajobrazowych rarytasów!

 

Liczne walory krajobrazowe regionu, obecność specjalistów z branży filmowej, możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach Dolnośląskiego Konkursu Filmowego, wsparcie Wrocław Film Commission oraz przychylność lokalnych władz wszelkim działaniom kulturalnym, promującym zarówno Wrocław, jak i całe województwo, sprzyjają powstawaniu kolejnych interesujących projektów, wśród których z pewnością znajdzie się również miejsce dla Waszego pomysłu! A zatem, zapraszamy na Dolny Śląsk!

Możliwość komentowania jest wyłączona.