FILM SZUMOWSKIEJ W KONKURSIE GŁÓWNYM BERLINALE

Dziś, w drugim dniu festiwalu Berlinale 2013, odbędzie się pokaz najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej
W imię… Obraz reprezentuje Polskę w konkursie głównym festiwalu. Szumowska konkuruje z takimi tuzami kina jak Gus Van Sant, Steven Soderbergh czy Wong Kar Wai.

 

W imię… opowiada współczesną historię księdza, który zakłada w małej parafii ognisko dla trudnej młodzieży. Jest lubiany przez ludzi, ukrywa jednak przed nimi swoją skomplikowaną przeszłość. – Pokazuję głównego bohatera, którego zagrał Andrzej Chyra, jako człowieka borykającego się z samotnością. Tematem nowego filmu jest wiara, wątpliwość, tęsknota za uczuciem – powiedziała reżyserka.

Scenariusz W imię… napisali wspólnie Małgorzata Szumowska i Michał Englert, który również jest autorem zdjęć. W filmie obok Andrzeja Chyry i Mateusza Kościukiewicza zagrali m.in. Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Tomasz Schuchardt, Maria Maj, Olgierd Łukaszewicz oraz aktorzy amatorzy.

 

– Cieszę się, że znowu mamy film polskiego twórcy w konkursie głównym w Berlinie. To najważniejszy obok Cannes i Wenecji międzynarodowy festiwal filmowy na świecie – komentuje Agnieszka Odorowicz, dyrektorka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który współfinansował projekt.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Brak. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.