CENTRUM TECHNOLOGII AUDIOWIZUALNYCH

Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) zostało zaprojektowane jako miejsce kompleksowe, umożliwiające realizację wszystkich etapów profesjonalnej produkcji oraz unikatowej edukacji. Największą z hal zdjęciowych dostępnych w CeTA jest Studio Filmowe im. Wojciecha Jerzego Hasa. To 1000 mkw. przestrzeni wyposażonej w zaawansowaną technologię, w celu zapewnienia najlepszych warunków pracy, zarówno dla specjalistów, jak i początkujących twórców. Atutami studia są bluescreen ze sceną obrotową, precyzyjny system motion control oraz dostęp do 20 stacji graficznych, wspomaganych przez render farmę. Zaplecze studia stanowią garderoby i charakteryzatornie.

Drugą z hal zdjęciowych jest Studio Filmowe im. Zbyszka Cybulskiego o pow. 500 mkw. Izolowana akustycznie przestrzeń dostosowana jest do realizacji zdjęć z wykorzystaniem tradycyjnej scenografii oraz efektów specjalnych w technologii greenscreen. Hala posiada największy w Polsce uniwersalny greenbox o wymiarach 55 m x 7,5 m i łącznej powierzchni 330 metrów kwadratowych, z zieloną lub niebieską podłogą oraz możliwością rozwinięcia czarnego horyzontu. Greenscreen udostępniany jest na potrzeby realizacji profesjonalnych projektów oraz edukacji. Studio wyposażone jest ponadto w multi-ekranowe technologie projekcji, wielokanałowe udźwiękowienie oraz składaną widownię dla 226 osób, co znacznie zwiększa możliwości jej wykorzystania i sprzyja różnorodności inicjowanych projektów.

Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) jest państwową instytucją kultury, która swoją działalność rozpoczęła w 2011 r. w wyniku przekształcenia wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych (1954-2011), stając się sukcesorem jej bogatego dorobku. Instytucja  mieści się w budynku przy ulicy Wystawowej we Wrocławiu, tuż przy zabytkowym zespole architektonicznym, zwanym Pawilonem Czterech Kopuł, który wraz z Halą Stulecia znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Kompleks przylega do 100-hektarowego Parku Szczytnickiego, jednego z najstarszych ogrodów romantycznych w Europie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.