WFC

Już niedługo rusza 2. edycja świdnickiego Festiwalu Filmowego Spektrum

Już niedługo rusza 2. edycja świdnickiego Festiwalu Filmowego Spektrum

Sukces pierwszej edycji Festiwalu SPEKTRUM zachęcił organizatorów do tego, aby wydarzenie wpisało się na stałe do kulturalnej mapy Świdnicy. Dlatego między 9 a 13 listopada publiczność w Świdnickim Ośrodku Kultury po raz kolejny będzie miała okazję zobaczyć najgorętsze tytuły międzynarodowych festiwali, zanim trafią one do kinowej dystrybucji. 

 

Oficjalną część konkursową imprezy rozpocznie pokaz jednego z najgłośniejszych tegorocznych tytułów europejskiego kina: film Ja, Daniel Blake w reżyserii Kena Loacha, nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu w Cannes. Odbędą się również projekcje pozakonkursowe oraz liczne pokazy specjalne. Świdniczanie będą mieli możliwość usłyszenia scenariusza do współfinansowanego przez Odrę-Film ze Środków Dolnośląskiego Konkursu Filmowego Pokotu Agnieszki Holland, współtworzonego przez Olgę Tokarczuk – w czwartek 10 listopada odbędzie się bowiem performatywne czytanie fragmentów scenariusza filmu, który nie został jeszcze ukończony. Czytaniu będzie towarzyszyć muzyka na żywo, a całość wyreżyseruje Martyna Majewska. Nie jest to przypadek, ponieważ tematem przewodnim SPEKTRUM 2016 jest właśnie scenariusz. Ponadto najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć inny dofinansowany przez Odrę-Film film – „Za niebieskimi drzwiami” Mariusza Paleja, do którego zdjęcia realizowane były m.in. w Błędnych Skałach.

Organizatorami festiwalu są Wrocławska Fundacja Filmowa i Świdnicki Ośrodek Kultury. Wroclaw Film Commission jest Partnerem wydarzenia.