Rusza nabór scenariuszy i projektów filmowych, które zostaną zaprezentowane w ramach 12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu. Zgłoszenia można przesyłać do 31 maja 2019 r.

Celem pitchingów będzie wspieranie rozwoju twórczości filmowej oraz prezentacja scenariuszy i planowanych do realizacji projektów filmowych przed przedstawicielami Regionalnych Funduszy Filmowych, instytucjami finansującymi i wspierającymi produkcję filmową oraz producentami i reżyserami.

Pitchingi odbędą się w dniu 12 lipca 2019 r. i składać się będą z dwóch niezależnych modułów programowych: prezentacji scenariuszy filmowych przed producentami i reżyserami oraz prezentacji projektów filmowych przed instytucjami finansującymi.

Do udziału w prezentacjach można zgłaszać projekty pełnometrażowych filmów fabularnych w formie treatmentu lub gotowego scenariusza. Preferowane są projekty będące na etapie ustalania budżetu, poszukiwania lokacji i koproducentów. Z kolei scenarzyści będą mieli możliwość przedstawienia swoich pomysłów przed gronem producentów i reżyserów, którzy mogą być zainteresowani potencjalną współpracą przy projekcie.

Edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 7 – 13 lipca 2019 r.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie Festiwalu Kameralne Lato