Przed Świętem Niepodległości we Wrocławiu zakończyła się pierwsza tura zdjęć do najnowszego filmu Mariusza Gawrysia „Sługi wojny”. Jego producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, a jednym z koproducentów Odra-Film z funduszy Dolnośląskiego Konkursu Filmowego.

„Sługi wojny” to sequel „Sług bożych”, którego premiera odbyła się w 2016 roku. Tym razem tematem kryminalnego filmu jest handel danymi genetycznymi polskich żołnierzy, co w kontekście nowych form wojny może być bardzo niebezpieczne dla członków oddziałów wojskowych.

Wrocławskie zdjęcia do „Sług wojny” były kręcone w Afrykarium, najnowszej części Ogrodu Zoologicznego, w Hydropolis i na strychach oraz dachu siedziby budynku NOT przy ulicy Piłsudskiego. To tam Piotr Stramowski grający głównego bohatera filmu, komisarza policji, ściga członkinię przestępczego gangu, przebiegając kilkadziesiąt metrów po szerokim na kilkadziesiąt centymetrów gzymsie zawieszonym kilkadziesiąt metrów nad ruchliwą ulicą. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że aktor nie korzystał w tej scenie z pomocy dublera.

Zdjęcia do filmu powinny zakończyć się w grudniu 2018 roku. Premiera „Sług wojny” planowana jest na jesień 2019 roku.