Rozpoczęły się zdjęcia do „Fotografa” Waldemara Krzystka

Waldemar Krzystek rozpoczął w sobotę 15 września we Wrocławiu zdjęcia do nowego filmu fabularnego pt. „Fotograf”, którego akcja rozgrywa się w Legnicy i w Moskwie. W tym tygodniu zdjęcia do filmu będą kontynuowane w Legnicy. Odra-Film jest koproducentem filmu, który otrzymał dofinansowanie w wyniku tegorocznego Dolnośląskiego Konkursu Filmowego.

„Fotograf” to sensacyjny thriller. Moskiewska policja od lat poszukuje seryjnego mordercy, który na miejscu zbrodni zawsze zostawia fotografie. Dane zebrane w czasie śledztwa kierują uwagę prowadzących je policjantów do wydarzeń, których miejscem była Legnica na początku lat 70. Zdjęcia do filmu obejmują dwa plany czasowe – współcześnie akcja rozgrywa się w Moskwie i Legnicy, a w obszernych retrospekcjach w legnickich koszarach Armii Radzieckiej na początku lat 70.

Scenariusz do filmu reżyser napisał wspólnie z Krzysztofem Kopką (współscenarzystą „80 milionów”). Zdjęcia realizuje Arkadiusz Tomiak. W filmie występują aktorzy polscy i rosyjscy m.in. Tatyana Arngoldts, Alena Babenko, Agata Buzek, Sonia Bohosiewicz, Aleksey Gorbunov, Aleksandr Baluyev, Marat Basharov, Dmitriy Ulyanov, Tomasz Kot,  Jan Frycz i Sławomir Orzechowski. W filmie główną rolę siedmioletniego Koli gra Andriej Kostash. – W castingu do tej roli uczestniczyło 250 chłopców. Andriya znaleźliśmy dopiero na Ukrainie – opowiadał reżyser na piątkowej konferencji prasowej w Legnicy.

„Fotografa” produkuje Yes To Film, a koproducentami obok Odry-Film są: TVP S.A., Studio Produkcyjne Orka, Banana Split Polska, Canal+Cyfrowy, EBH Polska i Dreamsound.  Film finansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.  Jego premiera planowana jest w Legnicy na wrzesień 2013 roku, w 20. rocznicę wycofania z Polski wojsk Armii Radzieckiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Brak. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.