W weekend 17-19 kwietnia zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej wrocławskiej edycji 48 Hour Film Project. Jest to organizowany w wielu miejscach świata konkurs, podczas którego ekipy filmowe wymyślają i piszą scenariusz, a następnie kręcą i montują krótkometrażowy film (od 4 do 7 minut) w ciągu tytułowych 48 godzin.

W każdej produkcji muszą pojawić się również obowiązkowe elementy: rekwizyt, tekst i bohater. Ponadto obowiązkowym bohaterem każdego filmu jest miasto – w każdym filmie musi pojawić się Wrocław, czy to w formie pocztówki, charakterystycznej lokacji, czy pejzażu na płótnie lub jak kreatywna dusza filmowców zapragnie.

Wrocławska Komisja Filmowa jako partner projektu pozyskała pozwolenia na realizację zdjęć do konkursowych filmów w wielu atrakcyjnych miejscach naszego miasta. Więcej informacji o wrocławskich lokacjach już niebawem!

Harmonogram 1. edycji 48 Hour Film Project Wrocław:

• 01.03 – rozpoczęcie rejestracji ekip do konkursu na stronie 48hfppoland.pl

• 11-12.04 – warsztaty filmowe dla zarejestrowanych ekip w Centrum Technologii Audiowizualnych

• 17.04 – oficjalne rozpoczęcie konkursu o godz. 18.00

• 17-19.04 – 48 godzin – filmowy weekend

• 19.04 – do godz. 19.30 ekipy muszą oddać gotowe filmy

• 25.04 – ogłoszenie wyników

 

Trwa rejestracja do 1. edycji 48HFP Wrocław. Zbierz ekipę i zrób film w 48 godzin!

Szczegółowe informacje o konkursie: www.48hfppoland.pl

 

 

Organizator: Fundacja Przestrzeń Filmowa

Projekt jest realizowany w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Współorganizatorami 1. edycji 48 Hour Film Project Wrocław są: Kino Nowe Horyzonty oraz Centrum Technologii Audiowizualnych.

Partnerami konkursu są: Wroclaw Film Commission działająca w strukturze Odry-Film, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Wrocławska Fundacja Filmowa, Art Hotel.