Na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni, który trwa od 14 do 19 września, wśród osiemnastu filmów prezentowanych w Konkursie Głównym znalazło się Letnie przesilenie w reżyserii Michała Rogalskiego, dofinansowane w VII Dolnośląskim Konkursie Filmowym.

Podczas festiwalu będzie można przyjrzeć się również wystawie zatytułowanej 10 LAT EMOCJI, zorganizowanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wystawa prezentuje 70 polskich filmów najczęściej nagradzanych w ciągu ostatnich 10 lat. Wśród nich znajduje się m. in. film Jana Komasy Sala samobójców, którego koproducentem ze środków Dolnośląskiego Konkursu Filmowego jest Odra-Film.

W zeszłorocznej edycji Festiwalu w Konkursie Głównym znalazł się koprodukowany przez Odrę-Film i realizowany m. in. w Legnicy i Wrocławiu Fotograf Waldemara Krzystka, którzy przyniósł nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą Elenie Babenko, odtwórczyni roli Matki Koli. W latach wcześniejszych o statuetkę Złotego Lwa spośród filmów dofinansowanych przez Dolnośląski Fundusz Filmowy ubiegały się m. in.: Bez wstydu Filipa Marczewskiego (2012), 80 milionów Waldemara Krzystka (2012) czy Sala samobójców Jana Komasy (2011).