Niezależna firma producencka z siedzibą w Los Angeles, Boxhead Films, zrealizowała we wrześniu w Legnicy zdjęcia do swojego fabularyzowanego dokumentu. Niezatytułowany jeszcze film to projekt autorstwa pisarza Gary’ego Gilbert’a, w  reżyserii Dan’a Sturman’a, produkowany przez Dylan Nelson. Zamierzeniem realizatorów jest prezentacja projektu  na  festiwalach filmowych na całym świecie.

Zdjęcia do filmu trwały pięć dni – plenerowe realizowano m. in. na ulicach Traugutta i Roosevelta, wnętrza grały legnickie kamienice w okolicy. Autorom zależało na możliwości sfilmowania miasta, ponieważ  historia romantycznej miłości, którą opowiadają, rzeczywiście wydarzyła się w Legnicy w latach 30. minionego wieku. Jej bohaterka mieszkała w kamienicy przy ul. Traugutta 6. „Legnica to wspaniałe, zadziwiające miasto, a wszystkie osoby, z którymi dotychczas mieliśmy przyjemność współpracować są nieprawdopodobnie otwarte”, powiedział Gary Gilbert, którego pochodzenie i korzenie wywodzą się z Polski, tak jak i temat filmu. „Jesteśmy zachwyceni faktem, że możemy realizować zdjęcia w Legnicy”.

Pochodzący z Nowego Jorku, Gary Gilbert pisze scenariusze oraz z powodzeniem produkuje seriale telewizyjne w Los Angeles dla stacji ABC, CBS, NBC oraz Fox od ponad dwóch dekad. Jest autorem ponad tuzina odcinków seriali komediowych, a także współtwórcą serii Sister, Sister, oraz producentem wykonawczym i autorem scenariusza pilotów do serii Seinfeld oraz innych serii. W chwili obecnej prowadzi zajęcia poświęcone tematyce kreatywnego tworzenia scenariuszy  dla młodzieży w ośrodkach zatrzymań w Los Angeles.

Dan Sturman (reżyser) oraz Dylan Nelson (producentka) od ponad dekady współpracują razem nad projektami dokumentalnymi. Ich współpraca zaowocowała nagrodzonym na festiwalu Sundance Peabody oraz nagrodzonym Emmy Nanking, który znalazł się również na liście filmów nominowanych do Oscara. W ich dorobku znaleźć można również nominowany do nagrody Grierson film Soundtrack For A Revolution, który także znalazł się na liście filmów nominowanych do Oscara, a także film dokumentalny w konwencji czarnej komedii The Hollywood Complex, który prezentowany był na antenie stacji telewizyjnych całego świata, również w Polsce. Dan Sturman jest również producentem dokumentu poruszającego tematykę zamachu z 11 września 2001 roku Twin Towers, który zdobył statuetkę Oscara w roku 2003.