We Wrocławiu startuje dziś 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty, jak co roku i tym razem w programie nie zabraknie naszych akcentów.

Michalina Olszańska jako Olga Hepnarova fot. MediaBrigade

W sekcji konkursowej Powiększenie, w której zostaną pokazane filmy oraz wideoklipy zrealizowane przez dolnośląskich filmowców i artystów wizualnych, można będzie zobaczyć koprodukowaną przez Odrę-Film ze środków Dolnośląskiego Konkursu Filmowego Ja, Olga Hepnarova Petra Kazdy i Tomáša Weinreba, z Michaliną Olszańską w roli tytułowej i zdjęciami Adama Sikory. Seans: 26 lipca (wtorek), 19:00, sala knh 5.

  Polish Days

W ramach dni branżowych Polish Days, których partnerem jest Wroclaw Film Commission, goście będą mogli wziąć udział w organizowanym przez nas objeździe lokacji (study trip) po Wrocławiu, a w ramach sekcji Works in Progress (piątek, 29 lipca) można będzie zobaczyć materiały z aż 3 naszych koprodukcji: animacji Loving Vincent Doroty Kobieli, Ptaki śpiewają w Kigali Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze oraz Pokot Agnieszki Holland. Ponadto wśród gotowych filmów, które zostaną zaprezentowane znalazł się Królewicz Olch Kuby Czekaja, dofinansowany w VIII Dolnośląskim Konkursie Filmowym w 2014 roku.