PRESTIŻOWE WARSZTATY EAVE PRODUCERS WORKSHOP ODBĘDĄ SIĘ W CZERWCU W ŁODZI

   

Największe w Europie warsztaty dla producentów filmowych odbędą się w dniach 19 – 26 czerwca 2017 w Łodzi. W ramach EAVE@Poland lokalni producenci będą mogli wziąć udział w serii wykładów otwartych, zaplanowanych na 23 czerwca. Polskimi współorganizatorami wydarzenia są Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz EC1 Łódź – Miasto Kultury. Wydarzenie jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Miasto Łódź.

 

EAVE Producers Workshop to największe w Europie warsztaty dla producentów audiowizualnych. Ten roczny program szkoleniowy co roku gromadzi 50 wyselekcjonowanych producentów z całego świata, którzy w trakcie trzech tygodniowych sesji  odbywających się w trzech różnych europejskich miastach, pracują nad doskonaleniem swojego zawodowego warsztatu. Jedno z tegorocznych spotkań, odbędzie się w Łodzi dzięki zaangażowaniu lokalnych partnerów: Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Festiwalu Transatlantyk, łódzkich producentów filmowych oraz  przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Organizatorzy EAVE Producers Workshop przygotowali autorski program, adresowany wyłącznie do polskich producentów. W piątek, 23 czerwca, polscy profesjonaliści z branży filmowej mogą wziąć udział w cyklu wykładów otwartych, poświęconych m.in. sztuce publicznego prezentowania projektu (pitching), pracy z konsultantem literackim, wyzwaniom stojącym przed międzynarodowymi koprodukcjami filmowymi oraz tymi związanymi z Jednolitym Rynkiem Cyfrowym. Wykładowcami będą eksperci EAVE: Linda Beath, Sybille Kurtz, Jacques Akchoti i Jani Thilges. Cykl wykładów rozpocznie się o godzinie 10:30 w EC1 Łódź – Miasto Kultury. W przerwie zapraszamy Państwa na lunch, organizowany przy wsparciu Festiwalu Transatlantyk. Spotkanie zakończy sesja „Producing in and with Poland” w której wezmą udział wszyscy obecni na warsztatach producenci. Całość spotkania potrwa do godziny 20:30. Udział w EAVE@Poland jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację mailową na adres kipa@kipa.pl.