Do obsady Doliny bogów, najnowszego filmu Lecha Majewskiego, który otrzymał dofinansowanie ze środków VIII Dolnośląskiego Konkursu Filmowego, a do którego część zdjęć realizowano jesienią 2014 roku na Zamku Książ, dołączyli Charlotte Rampling (45 lat, Melancholia), Josh Hartnett (Helikopter w ogniu, Apartament) oraz John Rhys-Davies (Władca pierścieni).

 

Jak mówi sam reżyser: Nazywam ten film współczesną baśnią dla dorosłych. Wszystko zaczęło się od hetyckiej legendy o Ullikummim, zgodnie z którą dwie góry zrodziły skałę – pół człowieka, pół boga. Legendy, której parafraza pojawia się w różnych kulturach, m.in. u Indian Nawaho. Ale będzie też drugi wątek filmu, czyli historia najbogatszego człowieka na ziemi, dla którego pieniądze są abstrakcją.

 

Zdjęcia mają się rozpocząć w połowie maja, a wśród filmowych lokacji w Polsce, obok obiektów górnośląskich, znajdą się: Zamek Książ, Zamek Czocha, opactwo cystersów w Lubiążu oraz wrocławski Browar Mieszczański. Następnie ekipa przeniesie się do Utah w Stanach Zjednoczonych i do Włoch.

 

Producentem Doliny Bogów jest Stowarzyszenie Twórców i Mecenasów Kultury i Nauki Angelus Silesius, koproducentami Odra-Film, Śląski Fundusz Filmowy, Lumicon Malewski Marcin, Lightcraft Advertising i Royal Road Entertainment LCC (USA). Budżet filmu wynosi 16,5 mln złotych. Film ma trafić na ekrany kin pod koniec 2016 roku.