Do 15 kwietnia można zgłaszać filmy w ramach konkursu skierowanego do wrocławskiego środowiska filmowego i artystów sztuk wizualnych Powiększenie, którego druga edycja odbędzie się podczas 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Konkurs jest otwarty dla wszystkich gatunków filmowych, niezależnie od metrażu, oraz prac wideo i wideoklipów.

Celem nowej sekcji konkursowej festiwalu jest promocja twórców audiowizualnych z Wrocławia i Dolnego Śląska, jak również ich integracja z polską i zagraniczną branżą filmową. Ideą organizatorów festiwalu jest stworzenie młodym i niezależnym artystom możliwości zaprezentowania swoich filmów festiwalowej publiczności i mediom oraz nawiązania kontaktów branżowych.

W Konkursie POWIĘKSZENIE mogą wziąć udział:

– filmy zrealizowane przez twórców mieszkających lub studiujących na terenie województwa dolnośląskiego, lub wyprodukowane przez instytucję lub firmę z siedzibą zarejestrowaną na terenie województwa dolnośląskiego, lub takie, których tematyka w bezpośredni sposób odnosi się do Wrocławia i regionu Dolnego Śląska

– filmy zrealizowane po 1 stycznia 2014 roku,

– filmy krótko-, średnio- i pełnometrażowe.

Z konkursu wyłączone są filmy posiadające ogólnopolskiego dystrybutora, oraz finansowane w 100% przez TV.

Zakwalifikowane filmy udostępniane są organizatorom bezpłatnie.

NAGRODY*:

– Nagroda za najlepszy film i 10 000 złotych dla reżysera najwyżej ocenionego filmu.

– Nagroda za najlepszy wideoklip i 5 000 złotych dla reżysera najwyżej ocenionego wideoklipu.

– Stypendium POWIĘKSZENIE dla twórcy poniżej 40 roku (mieszkającego lub studiującego na Dolnym Śląsku), wypłacane przez 12 miesięcy w wysokości 1 000 złotych miesięcznie. Nagrody przyznawane są przez polskie jury.

Fundatorem nagród jest Europejska Stolica Kultury – Wrocław 2016.

*Wygrane w konkursach podlegają opodatkowaniu, na podstawie art. 13 pkt 2 UPDOF, z tytułu udziału w konkursach z dziedziny nauki, kultury i sztuki oraz dziennikarstwa. Nagrody zostaną wypłacone po potraceniu zaliczki na podatek wg stawki 18 %, przy uwzględnieniu kosztów uzyskania przychodów w wysokości 20 %.

Więcej na: www.nowehoryzonty.pl