Komisja Konkursowa VIII Dolnośląskiego Konkursu Filmowego, która 25 sierpnia 2014 obradowała w składzie: Rafał Bubnicki (Odra-Film, przewodniczący komisji), Agnieszka Dziedzic (Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego), Zbigniew Morawski (Urząd Miejski, Wrocław) i Jerzy Pietraszek (Urząd Miejski, Wrocław), przyjęła informację, że dwaj producenci filmów:

Sowa, córka piekarza (Teamwork Production), reż. Grzegorz Jarzyna – film fabularny

Cucurrucucu Izabela (Forma &Czas), reż. Mariusz Marks – film dokumentalny,

nie wykorzystają w tym roku przyznanych wkładów koprodukcyjnych z powodu przeniesienia produkcji na rok 2015. W tej sytuacji komisja postanowiła rozdysponować przyznane tym producentom wkłady koprodukcyjne (łącznie 300 000 zł) pomiędzy uczestników konkursu, którzy zakwalifikowali się do III etapu konkursu w 2014 roku, ale nie otrzymali wsparcia finansowego.

Wkłady koprodukcyjne otrzymały filmy:

Królewicz Olch (Stowarzyszenie Filmowców Polskich), reż. Jakub Czekaj – 200 000 zł (film fabularny)

Niepokorni (Media Brigade), reż. Julia Popkiewicz – 90 000 zł (film dokumentalny)

Komisja postanowiła też zwiększyć z 80 000 zł do 90 000 zł wkład koprodukcyjny do filmu „Luxus-sztuka w czasach zarazy” (Teresa Paszkiewicz), reż. Agnieszka Mazanek (film dokumentalny).

Podejmując decyzje o wkładach koprodukcyjnych komisja kierowała się opiniami ekspertów, związkiem tematyki filmów z Dolnym Śląskiem, udziałem firm dolnośląskich w produkcji filmów, wysokością kwoty deklarowanej przez producentów do wydatkowania na terenie województwa dolnośląskiego, dotychczasowym dorobkiem producenta i reżysera w tym rezultatami artystycznymi i ekonomicznymi ich poprzednich realizacji i spodziewanym efektem promocyjnym filmu dla województwa dolnośląskiego.

Szczegółowa punktacja i informacja o rozstrzygnięciu konkursu z 16. 06. 2014 znajduje się na stronie: www.wroclawfilmcommission.pl w zakładce Dolnośląski Konkurs Filmowy.