XI DKF | 2017
Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska
Scenariusz: Gabriela Muskała
Scenografia: Jagna Dobesz
Obsada: Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, Zbigniew Waleryś
Zdjęcia: Jakub Kijowski
Producent: MD4
Koproducenci: Dolnośląskie Centrum Filmowe (Dolnośląski Fundusz Filmowy), Mazowiecki Instytut Kultury (Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy), Axman Production, CommonGround Pictures, Film I Vast,
Film współfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Eurimages
Nagrody/Festiwale:

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Najlepszy debiut reżyserski lub drugi film fabularny, Kryształowa gwiazda Elle, Nagroda Sieci Kin Lokalnych i Studyjnych – Agnieszka Smoczyńska, Najlepsze zdjęcia – Jakub Kijowski), Orły 2019 (Odkrycie roku – scenariusz – Gabriela Muskała), Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa (Najlepsza drugoplanowa rola męska – Łukasz Simlat), OFF CAMERA 2020 (Najlepsza rola żeńska – Gabriela Muskała)

 

Alicja straciła pamięć. Z dala od domu i rodziny zbudowała nową siebie niezależną i bezkompromisową. Alicja wraca po dwóch latach do swojego poprzedniego życia. Jej rodzina oczekuje, że na powrót odnajdzie się w roli żony, matki i córki. Alicja nie pamięta miłości do rodziny. Mąż i syn nie rozpoznają kobiety, która wygląda znajomo, ale zachowuje się jak ktoś obcy. Czy przypomnienie sobie dawnego uczucia jest niezbędne do bycia szczęśliwym?

(źródło: FilmPolski)