XI DKF | 2017
Reżyseria: Magdalena Łazarkiewicz
Scenariusz: Katarzyna Terechowicz, Magdalena Łazarkiewicz
Scenografia: Elwira Pluta
Obsada: Sandra Drzymalska, Agnieszka Warchulska, Katarzyna Herman, Mirosław Kropielnicki, Tomasz Sobczak
Zdjęcia: Wojciech Todorow, Kamil Płocki, Mateusz Szlachtycz
Producent: Argomedia
Koproducenci: Piramida Film, D35, Dreamsound, Studio Filmowe Wrocław, Chimney Poland, Dolnośląskie Centrum Filmowe/Odra Film (Dolnośląski Fundusz Filmowy)
Film współfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, historia 19-letniej Uli, dziewczyny z małej miejscowości, która została porwana i zmuszona do prostytucji w Niemczech. Po 2 latach udaje jej się uciec i wrócić do rodzinnego miasteczka, gdzie spotyka się ze społecznym odrzuceniem. Nie uzyskuje wsparcia nawet wśród najbliższej rodziny. Ula, mimo iż została skrzywdzona psychicznie i seksualnie, nie zamierza odgrywać roli ofiary. Buntuje się przeciwko wszechobecnej hipokryzji społeczności. W jej otoczeniu głosi się chrześcijańskie zasady miłości bliźniego, ale w codziennym życiu nikt tych zasad nie stosuje. Co więcej, chrześcijańskie miłosierdzie rozumiane jest opacznie i fałszywie, bo pozwala pod sztandarem wiary boleśnie krzywdzić. Nawet najbliższych.
Przejmujący dramat o samotności i wykluczeniu, o psychologicznych skutkach życia w rodzinnym i środowiskowym terrorze. Stawiający pytanie, czy dopuszczalne jest akceptowanie przemocy w społeczeństwie powszechnie deklarującym, iż w życiu codziennym kieruje się zasadami dekalogu.

(źródło: FilmPolski)