VIII DKF | 2014
Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Scenariusz: Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Jacek Dehnel
Scenografia: Matthew Button, Maria Duffek, Piotr Dominiak, Rafał Waltenberger
Obsada: Douglas Booth, Jerome Flynn, Robert Gulaczyk, Helen McCrory, Chris O’Dowd, Saoirse Ronan, John Sessions
Zdjęcia: Tristan Oliver, Łukasz Żal
Producent: BreakThru Films
Koproducenci: Dolnośląskie Centrum Filmowe/Odra Film (Dolnośląski Fundusz Filmowy), Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu
Film współfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Nagrody/Festiwale:

Oscary 2018 (nominacja w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany), Orły 2018 (Najlepszy montaż; Najlepsza scenografia), Europejska Nagroda Filmowa 2017 (Najlepszy film animowany)

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. “Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? “Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie.  Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

(źródło: Filmweb)