VIII DKF | 2014
Reżyseria: Mariusz Palej
Scenariusz: Adam Wojtyszko, Magdalena Nieć, Katarzyna Stachowicz-Gacek
Scenografia: Katarzyna Sobańska
Obsada: Dominik Kowalczyk, Ewa Błaszczyk, Magdalena Nieć, Michał Żebrowski, Teresa Lipowska, Adam Ferency
Zdjęcia: Witold Płóciennik
Producent: TFP
Koproducenci: Polsat, Fremantle Media, Alien FX, Heliograf, AB Film Production, Dream Sound, Dolnośląskie Centrum Filmowe/Odra Film (Dolnośląski Fundusz Filmowy)
Film współfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Nagrody/Festiwale:

MFF Młodego Widza Ale Kino! (Wędrujące Koziołeczki – Grand Prix, Nagroda Specjalna – Ale Debiut! Nagroda PKO Banku Polskiego – Mariusz Palej), OFF CAMERA 2017 (Nagroda Specjalna – Nagroda Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych (KIPA) – wyróżnienie specjalne – Mariusz Palej)

Niezwykła przygoda jedenastoletniego Łukasza, rozpoczyna się w chwili gdy chłopiec wyrusza z mamą na dawno oczekiwane wakacje. Radosną podroż przerywa tragiczny wypadek, w wyniku którego chłopiec trafia do szpitala. Kiedy odzyskuje przytomność dowiaduje się, że mama, która siedziała za kierownicą jest w śpiączce. Łukasz trafia pod opiekę najpierw sąsiadki a potem nieznanej mu wcześniej ciotki, która zabiera go do prowadzonego przez siebie małego pensjonatu nad morzem. Chłopiec zamieszkuje w dawnym pokoju mamy. W czasie jednej z awantur, Łukasz przypadkowo odkrywa, że niebieskie drzwi jego pokoju stanowią przejście do innej rzeczywistości. Są czymś na kształt portalu między wymiarami. Nieznany świat z początku przeraża chłopca, z czasem staje się dla niego azylem, do którego ucieka w każdej wolnej chwili. Poznaje tam człekopodobną postać o bliżej nieokreślonych zamiarach, która podstępem uwalnia zło. Po wielkiej walce, w której pomagają Łukaszowi miejscowe dzieci udaje się pokonać przeciwności, uratować ciotkę, pensjonat a być może cały świat…

(źródło: FilmPolski)