X DKF | 2016
Reżyseria: Dorota Kędzierzawska
Scenariusz: Dorota Kędzierzawska
Scenografia: Artur Reinhart
Obsada: Tomasz Ziętek, Jagoda Porębska, Żaneta Łabudzka, Karolina Gołębiowska, Paweł Wilczak, Mateusz Kościukiewicz, Tadeusz Kostro
Zdjęcia: Artur Reinhart
Producent: KID FILM
Koproducenci: Odra Film/Dolnośląskie Centrum Filmowe (Dolnośląski Fundusz Filmowy), Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, Fogo, Canal+ Polska, Krakowskie Biuro Festiwalowe (Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie)
Film współfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Nagrody/Festiwale:

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (udział w Konkursie Głównym)

 

Mistrz żużlowy Lowa (Tomasz Ziętek) jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru (Mateusz Kościukiewicz). Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma (Jagoda Porębska). Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość? (źródło: KinoŚwiat)