14 i 15 grudnia w Londynie trwają międzynarodowe targi branżowe FOCUS The Location Production Event, w których bierze udział Wrocławska Komisja Filmowa wraz z 5 pozostałymi komisjami regionalnymi z Polski (Mazovia Warsaw Film Commission, Poznan Film Commission, ŁÓDŹ FILM COMMISSION, Krakow Film Commission i Silesia Film Commission) oraz Polską Komisją Filmową. Przedstawiciele polskich komisji wspólnie promują rodzimy potencjał filmowy na stoisku nr 37 pod szyldem Polish Film Commissions. Łącznie na 76 stoiskach prezentują się 163 komisje oraz  instytucje filmowe, studia i producenci filmowi, telewizyjni i reklamowi.

FOCUS to pierwsza edycja targów lokacji i pre-produkcji dla rynku filmowego, telewizyjnego i reklamowego, wydarzenia skoncentrowanego na promocji lokacji i organizacji produkcji, w odróżnieniu od prezentacji i sprzedaży gotowych już treści, jak ma to miejsce podczas targów filmowych na największych światowych festiwalach w Cannes czy Berlinie. Targom towarzyszyć będą branżowe prezentacje oraz konferencja FOCUS Summit poświęcona wpływowi szybko zmieniających się technologii cyfrowych na światowy przemysł filmowy.

Organizatorem wydarzenia jest The Location Guide, internetowa platforma dostarczająca informacji na temat aktualnych planów zdjęciowych, wykorzystania lokacji filmowych na całym świecie i dostępnych zachęt finansowych.