Można już zgłaszać i nadsyłać filmy do konkursów tegorocznej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN w Katowicach, którego 6. edycja odbędzie się w dniach 20-25.10.2015.

Dwa odrębne składy jurorskie rozpatrywać będą wybrane produkcje w dwóch kategoriach: filmów pełno- oraz średnio- i krótkometrażowych. W obu konkursach do zgarnięcia jest suma po 10.000 euro. Jak co roku nagrodzeni zostaną producenci filmów, których produkcja została zakończona po 31 grudnia 2012 roku, przy wsparciu finansowym miast lub regionów. Innych obostrzeń brak. Organizatorzy “po prostu czekają na dobre filmy”! Termin nadsyłania – 15 lipca 2015.

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni w Katowicach prezentowane są najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania.

Więcej informacji (w tym regulamin oraz formularz potrzebny do zgłoszeń) na stronie: www.regiofun.pl.