Do 22 lutego można zgłaszać projekty filmów dokumentalnych w fazie wstępnego montażu na tegoroczne warsztaty DOK.Incubator.

DOK.Incubator to seria międzynarodowych warsztatów dla europejskich dokumentalistów, powstałych z myślą o całych zespołach pracujących nad filmem – reżyserach, montażystach i producentach – których silne koncepcyjnie i zdradzające potencjał na międzynarodowy sukces projekty znajdują się już na etapie postprodukcji. Wsparciem filmowców na etapie montażu i przygotowania filmów do sprzedaży zajmuje się grupa 25 wybitnych międzynarodowych specjalistów w dziedzinie filmu dokumentalnego. Dzięki warsztatom można zdobyć praktyczną wiedzę na temat bieżącego wyglądu rynku filmowego oraz niezbędne wskazówki do tego, jak zbudować własną strategię marketingową filmu. Uczestnicy spotykają się na trzech tygodniowych sesjach, w tym roku w Czechach, na Słowacji oraz w Szwecji.

Jak to wygląda w praktyce?
Specjaliści od montażu pracują z uczestnikami nad rozwijaniem opowiadania, ekspozycją tematu i poszukiwaniem nowych dróg opowiadania historii. Mentorzy zajmujący się produkcją pomagają producentom przejść przez finansowanie, zarządzanie zespołem i dystrybucję. Eksperci od marketingu wskazują, jak określić i zainteresować widownię filmu, a od dystrybucji opracowują wspólnie z uczestnikami strategię, jak wejść na rynek z powodzeniem.

40-90-minutowe wersje wstępnie zmontowanego filmu z angielskimi napisami należy przesyłać poprzez formularz. Więcej informacji na stronie: www.dokincubator.net.