23 lipca we Wrocławiu rusza 15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Oczywiście i tym razem na Festiwalu nie zabraknie naszych tytułów, filmów dofinansowanych przez Dolnośląski Konkurs Filmowy.

28 lipca o godz. 19:00 w sali nr 6 Kina Nowe Horyzonty w ramach sekcji konkursowej Powiększenie można będzie zobaczyć Królową ciszy w reżyserii Agnieszki Zwiefki. Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami.

 

Również 28 lipca o godz. 22:00 można będzie z kolei obejrzeć film Za to, że żyjemy czyli punk z Wrocka Tomasza Nuzbana, który również pokazywany jest w ramach sekcji konkursowej Powiększenie. Sala nr 6, Kino NH, po seansie spotkanie z twórcami.

Z kolei 1 sierpnia o godz. 13:00 w sali nr 4 zobaczyć będzie można Jak całkowicie zniknąć Przemysława Wojcieszka i uczestniczyć w spotkaniu z reżyserem po filmie, który pokazywany jest w sekcji Sezon 2014/2015.

Z kolei 29 lipca Wroclaw Film Commission zorganizuje w ramach dni branżowych Polish Days objazd lokacji dla zagranicznych producentów i gości Festiwalu, prezentując filmowy potencjał Wrocławia i promując region jako przyjazny filmowym inicjatywom.