Organizatorzy 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu, który odbędzie się od 23 lipca do 2 sierpnia, ogłosili program tegorocznego Festiwalu. Oczywiście nie mogło zabraknąć w nim filmów, które otrzymały wsparcie w Dolnośląskim Konkursie Filmowym.

W ramach Konkursu Powiększenie, którego celem jest promocja twórców audiowizualnych z Wrocławia i Dolnego Śląska, jak również ich integracja z polską i zagraniczną branżą filmową, widzowie będą mogli zobaczyć nagrodzony Srebrnym Rogiem na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym za reżyserię dokument Królowa ciszy Agnieszki Zwiefki, w niezwykły sposób opowiadający historię Denisy, głuchoniemej romskiej dziewczynki z wrocławskiego koczowiska oraz Za to, że że żyjemy czyli punk z Wrocka w reżyserii Tomasza Nuzbana o wrocławskiej wolnościowo-anarchistycznej scenie muzycznej lat 70. i 80.

Z kolei w ramach Panoramy sezonu 2014/2015 można będzie zobaczyć film Jak całkowicie zniknąć Przemysława Wojcieszka z Agnieszką Podsiadlik, Pheline Roggan oraz Berlinem w rolach głównych.