Już dziś o godzinie 12:00 w Kinie Iluzjon w Warszawie w ramach festiwalu Planet + Doc DOK.Incubator organizuje open session  dotyczące nowych sposobów zdobywania finansowania stosowanych przez  nagradzanych duńskich dokumentalistów, którzy od kilku lat odnoszą międzynarodowe sukcesy.

 

 

Wykład prowadzić będzie Sigrid Dyekjær – jedna z najbardziej doświadczonych producentek w Danii. Zaprezentuje ona nowe podejście do developmentu filmów dokumentalnych: Pilot.
Duńscy dokumentaliści starający się o międzynarodowe finansowanie, szukają partnerów i możliwości przedsprzedaży, po prostu pokazując, nad czym pracują. Zamiast pisać treatment, scenariusz czy eksplikację reżyserską duńskie „treatmenty” są od początku tworzone z nakręconych zdjęć i przedstawiane w formie pilota.
Aby zapisać się na open session wystarczy wysłać swoje dane na adres: promocja@centralafilm.pl

 

Wykład jest częścią międzynarodowych warsztatów DOK.Incubator. Pierwsza sesja warsztatów dobędzie się we Wrocławiu w dniach 18-23 czerwca i jest otwarta dla polskich dokumentalistów oraz producentów. W ramach programu wybrane projekty dokumentalne zostaną zaproszone do omówienia ich z Sigrid Dyekjær i innymi wykładowcami biorącymi udział w warsztatach, wśród których znajdą się między innymi montażysta Larsa von Triera Jacob Thuesen /DK/, najbardziej nagradzana niemiecka montażystka Gesa Marten /DE/, montażystka Raymonda Depardona Camille Cotte /FR/, producentka odnoszącego niezwykłe sukcesy Monastery Sigrid Dyekjær /DK/, a nawet Per K. Kirkegaard /DK/, montażysta kontrowersyjnego „dokumentu akcji” Armadillo, który otrzymał nagrodę Emmy i był nominowany do Oskara, oraz dyrektor prestiżowego festiwalu filmów dokumentalnych DOK Leipzig Claas Danielsen /DE/.