Wernisaż wystawy zdjęć z planów filmów Sylwestra Chęcińskiego (tzw. werków) otworzył w poniedziałkowe popołudnie obchody jubileuszu 85. urodzin Jubilata. W godzinę później projekcja „Agnieszki 46” zainaugurowała przegląd wszystkich filmów fabularnych Chęcińskiego, który potrwa w DCF do 31 maja br.

W wernisażu wzięli udział przyjaciele reżysera i rodzina. Odbył się on z pewnym opóźnieniem z powodu długiego wywiadu, którego Sylwester Chęciński udzielił TVP Wrocław. Na wystawie, która czynna będzie do końca maja pokazywane są zdjęcia z planów filmowych poczynając od „Agnieszki 46” (1964) po „Rozmowy kontrolowane” (1991). Zostały one zaaranżowane i uzupełnione graficznymi wariacjami na temat portretu Chęcińskiego (wg zdjęcia Janusza Stankiewicza) przez Marię Duffek. Wystawa została sfinansowana przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, które jest współorganizatorem jubileuszowych wydarzeń.

W najbliższy czwartek z udziałem gości Jubilata odbędzie się w DCF uroczysty wieczór podczas którego zostanie zaprezentowana m. in. pierwsza monografia Sylwestra Chęcińskiego. Wstęp na ten wieczór tylko za zaproszeniami.