W czwartek (9 listopada) w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się premiera najnowszego filmu Łukasza Palkowskiego pt. „Najlepszy” z udziałem twórców. Film był koprodukowany przez Odrę-Film ze środków Dolnośląskiego Konkursu Filmowego. Został bardzo dobrze przyjęty na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – otrzymał trzy nagrody, między innymi nagrodę dla Kamili Kamińskiej za najlepszy profesjonalny debiut aktorski  i Nagrodę Publiczności.

Głównym bohaterem filmu „Najlepszy” jest legniczanin, który głęboko uzależniony w młodości od narkotyków po kilkunastu latach wysiłków, dzięki sportowi (triathlon), wyzwolił się od nałogu. Pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman to temat „Najlepszego”.

Podczas dnia premierowego odbył się specjalny pokaz filmu dla nauczycieli, dwa popołudniowe pokazy dla widzów, na których pojawili się też podopieczni stowarzyszenia MONAR oraz główny pokaz premierowy o 19.00.

Na spotkaniach po projekcjach pojawili się: Jerzy Górski, Łukasz Palkowski, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Jakub Gierszał, Łukasz Grass, Szymon Warszawski, Tomasz Kot i producent filmu Krzysztof Szpetmański.