W piątek 4 listopada w Dolnośląskim Centrum Filmowym – z udziałem twórców i producentów – odbyła się uroczysta wrocławska premiera fabularnego filmu familijnego Mariusza Paleja „Za niebieskimi drzwiami”.

Koproducentem filmu jest Odra-Film dzięki dofinansowaniu, jakie film otrzymał w Dolnośląskim Konkursie Filmowym ze środków Samorządów Województwa Dolnośląskiego i Miasta Wrocławia.

Zdjęcia do filmu powstały w większości na Dolnym Śląsku, między innymi w: Górach Stołowych, Jakuszycach, Jeleniej Górze, Bystrzycy Kłodzkiej i okolicach Nowej Rudy.

 

Na premierze „Za niebieskimi drzwiami” obecni byli: reżyser Mariusz Palej, producenci: Maciej Sowiński i Andrzej Papis, producent wykonawczy Wojciech Stuchlik oraz aktorzy: Magdalena Nieć, odtwórca głównej roli Dominik Kowalczyk, Sara Ługowska, Oskar Wojciechowski i Jakub Gawarecki.

Takiej ekranizacji polskiego bestsellera i jednocześnie lektury wybieranej przez wielu nauczycieli, jeszcze w kinach nie było. Film „Za niebieskimi drzwiami” zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki.

Film opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze, zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.

Warto pamiętać, że część dochodów ze sprzedaży biletów, zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk  – „Akogo?”.