Pod koniec lipca z inicjatywy Fundacji Polskie Centrum Audiowizualne uruchomiona została pierwsza w Polsce cyfrowa baza prac naukowych (dyplomowych, magisterskich, doktorskich, a także ekspertyz i analiz) poświęconych branży filmowej i telewizyjnej.

 

Na łamach serwisu www.audiowizualni.pl  można korzystać z cyfrowych prac naukowych o tematyce filmowej oraz audiowizualnej. Udostępniane są one w kolejnych seriach, obecnie w bibliotece cyfrowej znajduje się ich ponad 20, a kolejne odsłony już wkrótce. Prace można czytać bezpośrednio w przeglądarce internetowej, bez względu na to, czy jest ona zainstalowana na urządzeniu stacjonarnym, czy mobilnym.

 

Naukowa Biblioteka Audiowizualna (NBA) to wyspecjalizowana biblioteka on-line, która pomoże filmowcom, naukowcom czy dziennikarzom w przygotowaniu dokumentacji projektów, przyczyni się do poszerzenia wiedzy o roli filmu i innych produkcji audiowizualnych we współczesnej kulturze, a także pozwoli studentom i innym zainteresowanym na szybkie dotarcie do wiedzy.

 

Materiały do Naukowej Biblioteki Audiowizualnej można zgłaszać stale w wersji papierowej lub cyfrowej. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail konsultacje@audiowizualni.pl.

Więcej szczegółów pod linkiem http://www.audiowizualni.pl/index.php/naukowa-biblioteka-audiowizualna.

 

Partnerem projektu jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych – www.kipa.pl.