Każda ulica ma swoją historię. Nie każda ma swój film. Nakręć go!

Rusza polska edycja My Street Films –  międzynarodowego projektu filmowego zapoczątkowanego w Londynie i Pradze. Jej organizatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, producent Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Zadaniem uczestników My Street Films  będzie stworzenie krótkich filmów dokumentalnych na temat wybranej okolicy, które złożą się na filmową mapę Polski. 20 nagrodzonych filmów zostanie zaprezentowanych w czerwcu w trakcie 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Na zwycięzców czekają także profesjonalne warsztaty. W konkursie może wziąć udział każdy bez względu na doświadczenie filmowe.

My Street Films to projekt organizowany przez portal filmów dokumentalnych DAFilms.com. Jego poprzednie edycje odbyły się w Londynie (przy współpracy z brytyjskim festiwalem filmów dokumentalnych Open City Docs) i w Pradze. Tegoroczna edycja poszerzy się o kraje  z Grupy Wyszehradzkiej, stając się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń mieszkańców środkowej Europy.

Krakowski Festiwal Filmowy to najstarszy festiwal Filmowy w Polsce, znany i liczący się wśród światowych festiwali filmów dokumentalnych i krótkometrażowych. Wyróżnieniem dla 20 nagrodzonych filmów będzie ich prezentacja wśród wyselekcjonowanych filmów dokumentalnych z całego świata. Dodatkową i atrakcyjną nagrodą dla uczestników będzie udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów. Tematyka zgłaszanych na konkurs filmów jest dowolna, powinna jednak w jakikolwiek sposób nawiązywać do tytułu projektu. Filmy można zgłaszać do 12 kwietnia poprzez formularz na stronie www.mystreetfilms.pl .Długość filmów nie może przekraczać 10 minut i muszą być one możliwe do oznaczenia na mapie. W projekcie mogą wziąć udział wszyscy, którzy pragną pokazać fragment swojej codzienności lub chcą podzielić się niezwykłymi historiami związanymi z konkretną okolicą. Projekt ma na celu odkrycie nowych miejsc i nieznanych ulic, które umieszczone na mapie Google stworzą filmową mapę Polski.

Dodatkowe nagrody jakie czekają na zwycięzców, to m.in. 3 akredytacje na cały Krakowski Festiwal Filmowy, oraz jedna akredytacja na Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Jihlava.

Partnerami projektu są Doc Alliance Films, Open City Docs, Międzynarodowy Fundusz Wyszechradzki i Film Commission Poland.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.mystreetfilms.pl