24 lipca 2014 we Wrocławiu startuje 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty, w ramach którego Wroclaw Film Commission współorganizuje  wydarzenie branżowe Polish Days. W programie festiwalu są trzy produkcje dofinansowane przez Dolnośląski Konkurs Filmowy.

Polish Days to najważniejsze wydarzenie branżowe festiwalu poświęcone prezentacji nowych polskich filmów przedstawicielom międzynarodowej branży filmowej. To właśnie tu, na zamkniętych pokazach filmowych przedstawiciele branży z całego świata oglądają najnowsze polskie filmy na wszystkich etapach produkcji, a producenci i fundusze filmowe szukają projektów, w które mogliby się zaangażować. W dniu rozpoczęcia Polish Days (30 lipca) Wroclaw Film Commission zaprasza przedstawicieli branży na objazd lokacji filmowych Dolnego Śląska do Kotliny Jeleniogórskiej. 31 lipca w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się spotkanie Sekcji Regionalnych Funduszy Filmowych Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, a 1 sierpnia na Film Commission Day odbędą się spotkania indywidualne przedstawicieli funduszy regionalnych z producentami filmowymi.

Najnowszy film Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć”, dofinansowany przez Dolnośląski Konkurs Filmowy w 2013 roku, zostanie pokazany premierowo podczas festiwalu nie tylko w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty, ale także zaprezentowany w ramach Polish Days na pokazie dedykowanym przedstawicielom branży filmowej.

Z kolei w konkursowej sekcji Powiększenie, której celem jest promocja twórców audiowizualnych z Wrocławia i Dolnego Śląska, zaprezentowane zostaną filmy „Albert Cinema” w reżyserii Agnieszki Zwiefki dofinansowany przez Dolnośląski Konkurs Filmowy w 2012 roku oraz „Chłopiec z żabą” Braci Bartos dofinansowany w 2013 roku.

Poniżej terminy projekcji filmów na Festiwalu:
„Jak całkowicie zniknąć”, reż. Przemysław Wojcieszek, produkcja: Dynamo Karuzela
28 lipca, godz. 16.15, Kino Nowe Horyzonty, sala 9
29 lipca, godz. 13.15, Kino Nowe Horyzonty, sala 9
Polish Days:  1 sierpnia, godz. 17.00, Kino Nowe Horyzonty, sala 5
„Albert Cinema”, reż. Agnieszka Zwiefka, produkcja: Chilli Productions
28 lipca, godz. 19.00, Kino Nowe Horyzonty, sala 6 (POWIĘKSZENIE – ZESTAW 1)

„Chłopiec z żabą”, reż. Bracia Bartos, produkcja: POP-TV

31 lipca, godz. 19.00, Kino Nowe Horyzonty, sala 6 (POWIĘKSZENIE – ZESTAW 7)