Wroclaw Film Commission i Studio ABM zapraszają młodzież w wieku od 14 do 18 lat na casting do filmu fabularnego Słowo. Producentem jest  firma Opus Film, znana z wielokrotnie nagradzanych oraz będących polskimi kandydatami do Oscarów filmów Edi, Z odzysku, Zero i Wymyk.  Reżyserką filmu jest laureatka wielu nagród filmowych Anna Kazejak, mająca w dorobku między innymi film Skrzydlate Świnie i serial HBO Bez tajemnic.

 

Film jest dramatem psychologicznym rozgrywającym się w środowisku młodzieży licealnej w dużym mieście
w Polsce. Opowiadać będzie o nastoletniej miłości dwojga głównych bohaterów – Lili i Janka. Uczucie to, poza oczywistą jasną stroną ma także ciemny aspekt. Lila, z pozoru grzeczna i pogodna, skrywa drugą twarz.
W otaczających ją relacjach czuje nieznośny fałsz. Chce jasnych kryteriów, chce nagrody za dobro i kary za zło. Janek musi więc zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd – pocałunek z inną dziewczyną. Żadne z bohaterów nie spodziewa się jednak, że kiedy słowo staje się ciałem, konsekwencje mogą zaważyć na całym ich życiu.

 

Casting odbędzie się w siedzibie agencji Studio ABM przy ulicy Wystawowej 1, pok. 110 w czwartek 14 marca, w godzinach 11.00 – 18.00.

Zdjęcia do filmu w całości realizowane będą na terenie Szczecina od 24.06.2013 do 30.07.2013 roku.