Na planie filmu Fotograf / Główni bohaterowie z reżyserem/ fot. Grzegorz Spała Yes To Film

We Wrocławiu dobiegają końca zdjęcia do filmu Fotograf w reżyserii Waldemara Krzystka (Mała Moskwa, 80 milionów). Projekt ten otrzymał dofinansowanie w ramach VI Dolnośląskiego Konkursu Filmowego w 2012 roku. Jego producentem jest Yes To Film, a koproducentami – obok Odry-Film – TVP S.A., Studio Produkcyjne Orka, Banana Split Polska, Canal+Cyfrowy, EBH Polska i Dreamsound. Premiera filmu planowana jest na pierwszą połowę 2014 roku.

 

W ostatnich tygodniach ekipa kręciła zdjęcia we Wrocławiu (grającym Legnicę), między innymi przy ulicach Norwida, Rakowieckiej i Bartla oraz w Bibliotece Uniwersyteckiej.

„Fotograf” to thriller sensacyjny, którego akcja rozgrywa się w dwóch planach czasowych: współcześnie w Moskwie i Legnicy, a w  retrospekcjach, w legnickich koszarach Armii Radzieckiej na początku lat siedemdziesiątych XX wieku. Moskiewska policja poszukuje seryjnego mordercy, który na miejscu zbrodni zawsze zostawia fotografie. Śledztwo ciągnie się od kilkunastu lat. Dane zebrane w tym czasie kierują uwagę policjantów prowadzących dochodzenie na wydarzenia, których miejscem była Legnica na początku lat siedemdziesiątych.

Scenariusz do filmu reżyser napisał wspólnie z Krzysztofem Kopką (współscenarzystą 80 milionów). Zdjęcia realizuje Arkadiusz Tomiak. W filmie występują aktorzy polscy i rosyjscy m.in. Tatyana Arngoldts, Alena Babenko, Agata Buzek, Adam Woronowicz, Sonia Bohosiewicz, Tomasz Kot,  Jan Frycz. W filmie główną rolę siedmioletniego Koli gra Andriej Kostash wybrany spośród dwustu pięćdziesięciu chłopców biorących udział w castingach w Polsce i na Ukrainie.