Berlinale 2018, jeden z najbardziej prestiżowych europejskich festiwali filmowych, rozpocznie się 15 lutego. W tegorocznym programie znajdzie się wiele polskich akcentów – zarówno filmów, jak i wydarzeń związanych z polskim kinem.

Nas szczególnie cieszy obecność na festiwalu koprodukowanej przez Odrę-Film ze środków Dolnośląskiego Konkursu Filmowego „Wieży. Jasny dzień”. Film Jagody Szelc, nagrodzony na ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni za Debiut Reżyserski i Najlepszy Scenariusz, zostanie pokazany w sekcji Forum, w której obecne są eksperymentalne i awangardowe produkcje – zarówno dokumenty, jak i fabuły. 

Daty projekcji „Wieży. Jasny dzień”:

16.02, 21:30 CineStar IMAX
17.02, 20:00 Cubix 9
19.02, 13:45 CineStar 8
19.02, 21:30 Tilsiter Lichtspiele (Berlinale Goes Kiez)
24.02, 22:00 CinemaxX 4

Film będzie premierowo pokazany 20 marca w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu, na ekrany polskich kin wejdzie 23 marca.

Na tegorocznym festiwalu będzie można spotkać przedstawicieli Wroclaw Film Commission – razem z pozostałymi Regionalnymi Komisjami Filmowymi będziemy obecni na polskim stoisku (Polish Cinema Stand na I piętrze Martin-Gropius-Bau,#154), którego organizatorami są Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji, Film Commission Poland oraz Telewizja Polska S.A. Na stoisku będą dostępne m.in. materiały promujące polskie filmy i lokacje.

Więcej informacji: 
www.berlinale.de
www.pisf.pl