W dniach 10 – 12 listopada 2021 odbędą się dni branżowe US+CANADA IN PROGRESS towarzyszące American Film Festival. Nie mogło nas tu zabraknąć. Już po raz kolejny jesteśmy dumnym partnerem wydarzeń branżowych a Wrocław miejscem spotkań producentów z USA, Kanady i Europy.

 

 

Działający od 2011 roku przy wrocławskim American Film Festival program US in Progress to inicjatywa łącząca środowiska filmowe z Ameryki, Kanady i Europy. Co roku we Wrocławiu organizowane są zamknięte pokazy niezależnych amerykańskich filmów fabularnych na etapie postprodukcji i spotkania z ich twórcami, na które zapraszani są polscy i europejscy agenci sprzedaży i dystrybutorzy m.in. z Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec, a także grupa selekcjonerów najważniejszych festiwali filmowych. W nieformalnej, przyjaznej atmosferze goście mogą zapoznać się z najnowszą amerykańską i kanadyjską produkcją niezależną i wprowadzić ją na ekrany kin w Europie, zanim filmy te pojawią się na festiwalach w USA i Kanadzie. W ramach US in Progress odbywają się też prezentacje polskich projektów filmowych poszukujących partnerów w USA, a pomiędzy uczestnikami nawiązują się więzi i kontakty, które nierzadko procentują w przyszłości wspólnymi przedsięwzięciami!

Najlepsze projekty (spośród 7-10 pokazywanych każdego roku) otrzymują nagrody w postaci bezpłatnej usługi obróbki obrazu i dźwięku w polskich wiodących firmach m.in. Platige Image, Chimney Poland, Fixafilm, Toya Studios. US in Progress to jedyne takie wydarzenie filmowe w Europie, do 2019 roku odbywała się edycja francuska pod nazwą US in Progress Paris organizowana we współpracy z festiwalem Champs-Elysées Film Festival.