W sobotę 5 maja odbyła się gala zamknięcia tegorocznej edycji festiwalu Netia Off Camera. Wśród laureatów nie zabrakło projektów wspartych przez Odrę-Film ze środków Dolnośląskiego Konkursu Filmowego.

Off Camera 2018 fot. Kamila Szatan / mat. festiwalu

Nagrodę Rising Star , która ma na celu docenienie wschodzącej gwiazdy kina i koresponduje z konkursem głównym, w którym jury nagradza debiutantów, otrzymała Eliane Umuhire za rolę w filmie „Ptaki śpiewają w Kigali” autorstwa Krzysztofa Krauze oraz Joanny Kos-Krauze, dofinansowanego przez DKF w 2015 roku. Aktorka podziękowała za nagrodę przez Skype’a: Wiadomość o tej nagrodzie sprawiła mi ogromną przyjemność. To właśnie tego typu wyróżnienia pozwalają nam iść do przodu i dają nam motywację. – powiedziała aktorka.

Z kolei Nagrodę w Konkursie Głównym „Wytyczanie drogi” oraz 100 000 dolarów otrzymała Jagoda Szelca za realizowany w Kotlinie Kłodzkiej film „Wieża. Jasny dzień”, dofinansowany przez DKF w 2016 roku. Rzeczywistość jest trudno opisywalna, ale wiemy co to jest tajemnica. To jest bardzo harmonijny element naszego życia, powinniśmy akceptować fakt, że ona istnieje. – powiedziała reżyserka podczas odbierania nagrody – Miałabym też taką prośbę, żebyśmy nie używali stwierdzenia kino kobiece, ponieważ ja nie wiem co ono oznacza, ono nie istnieje. Język jest bardzo ważny, ponieważ w nim żyjemy i to on determinuje rzeczywistość.

Jagoda Szelc odbiera Nagrodę w Konkursie Głównym fot. Filip Radwański

Gratulujemy!