Jesteśmy tacy szczęśliwi! Koprodukowany przez DCF film „Sonata” wygrał 26. Sofia Film Festival.

165 filmów z 56 krajów rywalizowało o nagrody w ramach tegorocznej edycji jednego z 50 najbardziej prestiżowych festiwali świata. „Sonata” w reż. Bartosza Blaschke rozbiła bank otrzymując nagrodę główną dla najlepszego filmu oraz nagrodę publiczności. Nas to nie dziwi!

Film opowiada prawdziwą historię Grzegorza Płonki (Michał Sikorski), który po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr), odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenia swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena.

Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera Bartosza Blaschke. W rolach głównych występują: Michał Sikorski, uhonorowany na 46. FPFF w Gdyni Nagrodą za Profesjonalny Debiut Aktorski oraz Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat i Jerzy Stuhr. Piękna historia na trudne czasy! A film wciąż na ekranach kin, nie traćcie zatem czasu.