Za nami czas pełen filmowych emocji! Koprodukowane przez Dolnośląskie Centrum Filmowe filmy otrzymał kolejne nagrody.  na Tarnowska Nagroda Filmowa i Grand Prix Komeda.

W ostatnich tygodniach Tarnów był sercem polskiej kinematografii za sprawą kolejnej już edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej – Festiwalu wybranych polskich filmów pełnometrażowych. Festiwal zakończyła 4 czerwca Gala Wręczenia Nagród 36. TNF, którą zwieńczył koncert muzyki filmowej w wykonaniu Kwintetu Śląskich Kameralistów z udziałem solistów w tarnowskim Kinie Marzenie. Na tarnowskim festiwalu wyróżnione zostały koprodukcje DCF:

  • Artur Wyrzykowski „Skafander Klingerta”
  • Konrad Aksinowicz „Powrót do tamtych dni”
  • Łukasz Grzegorzek, Weronika Bilska „Moje wspaniałe życie”
  • Bartosz Blaschke „Sonata”

Z kolei w Ostrowie Wielkopolskim po raz jedenasty odbył się Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy. O wydarzeniu niezmiennie mówi, że podczas niego filmów się słucha. Festiwal promuje zwłaszcza muzykę filmową, a podczas niego przyznawana jest nagroda Grand Prix Komeda za najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. „Sonata” Bartosza Blaschke wróciła z Festiwalu z Nagrodą Publiczności!

Gratulujemy twórcom nagrodzonych projektów!

Pełna lista laureatów:

https://www.grandprixkomeda.pl/grand-prix-komeda-za-nami/

https://www.tarnowskanagrodafilmowa.pl/aktualnosci/laureaci-36-tnf.html