W Krakowie w dniach 27.05-03.06 odbywa się 58. Krakowski Festiwal Filmowy. To jedno z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. W ciągu 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć w 4 konkursach i 12 sekcjach pozakonkursowych około 250 filmów z Polski i z całego świata, w większości prezentowanych w naszym kraju po raz pierwszy. Pokazom towarzyszą spotkania z twórcami, warsztaty i wystawy, koncerty, wydarzenia dla branży KFF Industry, w tym prezentacje nowych polskich projektów dokumentalnych i animowanych.

Wśród prezentowanych tytułów nie mogło zabraknąć reprezentacji z Dolnego Śląska. Z bardzo dobrym przyjęciem spotkał się dofinansowany przez Odrę-Film ze środków Dolnośląskiego Konkursu Filmowego dokument Agnieszki Mazanek poświęcony wrocławskiej grupie artystycznej Luxus “Luxus. Prosta historia” pokazywany w sekcji Panorama polska.

Ponadto w środę 30 maja odbyło się spotkanie sekcji Regionalnych Funduszy Filmowych KIPA, poświęcone tematom bieżącej działalności funduszy, w tym m. in. wdrożeniu przez RFF-y działań związanych z wejściem w życie w dniu 25 maja 2018 r. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO).

Więcej informacji i program festiwalu: www.krakowfilmfestival.pl.