Z wielką radością informujemy, że Polską Nagrodę Filmową ORZEŁ 2021 za Najlepszą Scenografię otrzymali Christopher Demuri oraz Lech Majewski za „Dolinę Bogów”, koprodukowaną przez Dolnośląskie Centrum Filmowe, dofinansowaną w ramach VIII Dolnośląskiego Konkursu Filmowego.

„Dolina Bogów” w reż. Lecha Majewskiego to film splatający ze sobą trzy wątki: pierwszy to archaiczna legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny zwanej Valley of the Gods. Drugi jest historią najbogatszego człowieka, Wesa Taurosa (w tej roli John Malkovich). Dotknięty osobistą tragedią, Tauros żyje w ukryciu przed światem i tylko od czasu do czasu ukazuje się publicznie. Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa (Josh Hartnett), pisarza, który pracuje jako copywriter w firmie Taurosa. Po traumatycznym rozstaniu z żoną, szukając wyjścia z impasu, John zaczyna pisać biografię swego szefa i przyjmuje zaproszenie do jego posiadłości. W tym czasie firma Taurosa, eksploatująca rudę uranu, wykupuje Dolinę Bogów, aby drążyć tunele w świętej ziemi. Zburzony spokój przodków Navajo sprawia, iż skały rodzą mściciela.

Zdjęcia do filmu realizowano w dużej części na Dolnym Śląsku m.in. w Lubiążu, na zamku Książ oraz we Wrocławiu (w Browarze Mieszczańskim czy w Centrum Technologii Audiowizualnych).

Wszystkim twórcom zaangażowanym w projekt oraz pozostałym laureatom gratulujemy! Pełna lista nagrodzonych: http://pnf.pl/polskie-nagrody-filmowe-orly-2021-rozdane/.