„Powrót do tamtych dni” w reżyserii Konrada Aksinowicza to wyjątkowy list miłosny do lat 90-tych i minionych lat dzieciństwa. Film został już dostrzeżony przez komisję selekcyjną Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Znalazł się w gronie 16 tytułów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego wrześniowej imprezy. Teraz produkcja została doceniona przez kolejny festiwal, film zakwalifikował się do konkursu Just Film w ramach Black Nights Film Festival w Tallinie.

Just Film to jedna z sekcji tallińskiej imprezy – konkurs poświęcony jest filmom o problemach dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja Black Nights Film Festival odbędzie się od 12 do 28 listopada.

Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania z naręczem prezentów, jednak nie wspomina ani słowem o powodach swojego powrotu. Wraz z powrotem ojca w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo, coś niepokojącego wisi w powietrzu. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. W miarę upływu czasu daje się zauważyć, że Alek walczy z silnym uzależnieniem od alkoholu, co stopniowo niszczy rodzinę Tomka oraz jego dzieciństwo. Chłopiec musi bardzo szybko dorosnąć i zmierzyć się z rzeczywistością niepisaną żadnemu dziecku. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno? 

Powrót do tamtych dni już wkrótce pojawi się w kinach. Widzowie będą mogli udać się na seans już 10 grudnia. Wcześniej w DCF odbędzie się uroczysta premiera z udziałem twórców filmu. Będziemy o tym informować z wyprzedzeniem!

 

(źródło: Internet)