Już za kilka dni w DCF odbędzie się uroczysta premiera filmu „Powrót do tamtych dni” z udziałem twórców, chwilę później – 10 grudnia –  film wchodzi do kin. A do nas napływają takie wspaniałe wiadomości!

„Powrót do tamtych dni” został doceniony przez jurorów konkursu Just Film w ramach Black Nights Film Festival w Tallinie. Just Film to jedna z sekcji tallińskiej imprezy – konkurs poświęcony jest filmom o problemach dzieci i młodzieży.

Jury festiwalu tak argumentowało swój wybór: „Zwycięski film od razu wywarł na wszystkich głębokie wrażenie, ale decyzja była trudna, ponieważ w programie było wiele dobrych filmów. Historia tego filmu jest naprawdę szczera, szczegółowo opowiedziana ale przede wszystkim życiowa. Ponadto podobał nam się fakt że problem w filmie został przedstawiony na wiele sposobów, z różnych punktów widzenia i w szerokim ujęciu na tle środowiska. Film trzymał nas w napięciu, miał dobrą kulminację, a po seansie, już w domu, wciąż był w naszych głowach. Naturalna gra aktorów i doskonała chemia między nimi sprawiły, że poczuliśmy tak wiele różnych emocji. Dzięki dobremu aktorstwu w filmie było kilka scen, w których nie musieliśmy słyszeć słów, ale przeszywały nas na wylot”.

Bardzo się cieszymy, że jesteśmy częścią tego projektu. Gratulujemy twórcom filmu!