20 kwietnia 2023 roku Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film ogłosił rozpoczęcie XV Konkursu na wsparcie produkcji filmowej. Donatorami konkursu są Województwo Zachodniopomorskie, Miasto Szczecin i Miasto Koszalin, a do rozdysponowania jest 550 tysięcy złotych. Nabór wniosków potrwa do 19 maja 2023. W kolejny rok działalności ZFF Pomerania Film wchodzi z nowym logo, którego autorem jest profesor Lex Drewinski.

Do konkursu zgłaszane mogą być projekty filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych, etiud, seriali oraz innego rodzaju produkcje filmowe. Regulamin konkursu, formularz aplikacyjny oraz wszystkie niezbędne dokumenty znaleźć można na nowej stronie internetowej ZFF Pomerania Film pod adresem www.pomeraniafilm.pl. W składzie Rady Programowej XV Konkursu znaleźli się Joanna Pieciukiewicz, Marek Osajda i Paweł Strojek.

Wnioski aplikacyjne należy składać do 19 maja 2023 roku. W puli konkursu znajduje się w tym roku 550 tysięcy złotych. Wniosek wraz z załącznikami w formie elektronicznej powinien zostać przesłany na adres zff@zamek.szczecin.pl. Wyniki XV Konkursu ogłoszone zostaną do 21 lipca 2023 roku.

 

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film utworzono w 2009 roku dzięki współpracy Województwa Zachodniopomorskiego, Miasta Szczecin i Miasta Koszalin. Celem funduszu jest wspieranie produkcji filmowych związanych z województwem zachodniopomorskim, które mogą przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu, ze szczególnym uwzględnieniem Miast Szczecin i Koszalin. 

Do 2022 roku Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film dofinansował ponad 130 produkcji na kwotę ponad 5 milionów złotych. Wiele z nich odniosło sukcesy w kraju i poza jego granicami.

W ostatnich edycjach konkursu ZFF Pomerania Film wsparł tak głośne produkcje, jak m.in. „Portret Suzanne” Izabeli Plucińskiej, „Wszystko dla mojej matki” Małgorzaty Imielskiej, „Lekcja miłości” Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Matei, „We Have One Heart” Katarzyny Warzechy, „Fucking Bornholm” Anny Kazejak, „Wiarołom” Piotra Złotorowicza, „Wielka podróż Bogusława X” Kasi Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego oraz doceniany obecnie na arenie międzynarodowej film dokumentalny „Apolonia, Apolonia” w reżyserii Lei Glob.

Wraz z rozpoczęciem XV Konkursu na wsparcie produkcji filmowej, zaprezentowano także nowe logo Funduszu, którego autorem jest profesor Lex Drewinski.

Szczegółowe informacje na temat XV Konkursu i całego Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film znaleźć można na  www.pomeraniafilm.pl oraz na stronie funduszu na Facebooku.

 

HARMONOGRAM XV KONKURSU ZFF POMERANIA FILM:

Ogłoszenie rozpoczęcia XV Konkursu: 20 kwietnia 2023.

Nabór wniosków: 20 kwietnia -19 maja 2023.

Ocena formalno-rachunkowa nadesłanych wniosków: 22 maja – 20 czerwca 2023.

Ocena merytoryczna przez Radę Programową ZFF: 21 czerwca – 20 lipca 2023.

Ogłoszenie wyników XV Konkursu: do 21 lipca 2023.