Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprasza do zgłaszania projektów filmów i seriali dla młodego widza na warsztaty rozwoju scenariuszy Kino Dzieci Lab oraz wzięcia udziału w interaktywnym wykładzie pt. „The Three Secrets of Walt Disney”.

Zgłoś projekt na warsztaty Kino Dzieci Lab

Warsztaty Kino Dzieci Lab skierowane są do scenarzystów i osób zainteresowanych tworzeniem historii dla młodych widzów. W programie wezmą udział polskie projekty filmów i seriali aktorskich oraz animowanych. Sesje warsztatowe odbędą się w Warszawie w kwietniu, czerwcu i październiku. Nad rozwojem projektów czuwać będzie Philip LaZebnik, związany z Kino Dzieci Lab od 2014 roku. Do programu można zgłaszać się samodzielnie lub w zespołach dwuosobowych.

Nabór projektów trwa do 7 kwietnia.

Szczegóły: https://www.kidskinolab.pl/rules/

 Zapisz się na masterclass „The Three Secrets of Walt Disney”

26 kwietnia o godzinie 11 w Kinie Muranów odbędzie się wykład mistrzowski połączony z ćwiczeniami praktycznymi pt. „The Three Secrets of Walt Disney” z Philipem LaZebnikiem. Uczestnicy poznają tajniki tworzenia historii stosowane przez Walta Disney’a oraz otrzymają wskazówki od Philipa LaZebnika dotyczące metody tworzenia struktury opowieści. W drugiej praktycznej części masterclassu będą pracować nad własnymi pomysłami filmowymi.

Interaktywny wykład skierowany jest do wszystkich przedstawicieli branży filmowej, w szczególności do osób, które rozpoczynają swoją przygodę z pisaniem scenariuszy dla młodej widowni.

Philip LaZebnik przez wiele lat pracował dla największych wytwórni filmowych na czele z Disney’em i Dream Works. Jest m.in. scenarzystą „Pocahontas” czy „Księcia Egiptu”. W Polsce, w ramach warsztatów Kino Dzieci Lab, pod jego okiem rozwijane były scenariusze m.in. „Tarapatów” czy „Detektywa Bruno”.

Udział w wykładzie jest płatny. Obowiązuje limit miejsc i wcześniejsze zapisy.

Szczegóły: https://www.kidskinolab.pl/masterclass-with-philip-lazebnik-register/

Wykład i warsztaty prowadzone są w języku angielskim.

Warsztaty i masterclass współfinansowane są przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Współorganizator: Creative Europe Desk Polska. Partnerzy: Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury, Kino Muranów.