Jethica, reż. Pete Ohs

 

Ogłoszony został nabór fabularnych projektów amerykańskich in-progress, które wezmą udział w programie US in Progress odbywającym się w ramach naszego zaprzyjaźnionego American Film Festival we Wrocławiu. Program – działający od 2011 roku – ma na celu rozwój koprodukcji z Polską, prezentację zachęt na rynku audiowizualnym, reklamę firm działających w Polsce oraz wzajemne przybliżenie systemów produkcji filmowej USA i Polski.

Zgłoszenia projektów amerykańskich można przesyłać przez formularz internetowy do 11 września: https://www.americanfilmfestival.pl/usinprogress.do

Jednemu spośród 10 wyselekcjonowanych projektów, Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przyzna nagrodę wysokości 50,000 dolarów z przeznaczeniem na postprodukcję (korekcję barwną, dźwięk czy efekty specjalne) w Polsce.

Partnerskie firmy, FixafilmOrkaBlack PhotonXANF i Soundflower Studio przyznają swoje nagrody w usługach postprodukcyjnych. Łączna wartość nagród oferowanych przez US in Progress tym samym sięga 100,000 USD. Mamy nadzieję, że zachęci to twórców amerykańskich do współpracy z naszym krajem.

Dotychczasowi laureaci US in Progress to między innymi: Jethica, reż. Pete Ohs (po kolorkorekcji w Black Photon w Warszawie miał premierę na festiwalu SXSW w Austin i Quantum Cowboys (pierwotnie zatytułowany The Boardinghouse Reach), animacja autorstwa Geoffa Marsletta, laureat nagrody publiczności  na Champs-Elysees Film Festival w Paryżu oraz nagrody za najlepszy soundtrack (z udziałem Macieja Zielinskiego) na Annecy Film Festival. W roku ubiegłym nagroda Dyrektora Instytutu trafiła do You and I Summer Shelton, właśnie ukończonego w firmie Fixafilm.

W 2022 roku US in Progress odbędzie się w dniach 9-11 listopada, w ramach American Film Festival we Wrocławiu (8-13 listopada). 

Producentów projektów polskich, które poszukują partnerów z USA prosimy o zgłoszenie przez e-mail. Więcej informacji na stronie usinprogress.com bądź przez email: ula@nowehoryzonty.pl