Z przyjemnością informujemy, że dofinansowany w XIV Dolnośląskim Konkursie Filmowym film Łukasza Grzegorzka “Tak ma być” zostanie zaprezentowany w sekcji Works In Progress podczas prestiżowych wydarzeń branżowych przy festiwalu Les Arcs we Francji. 

Główna bohaterka filmu – Joanna „Jo” Lisiecka jedzie na autopilocie w życiu zawodowym, rodzinnym i osobistym. Wydaje jej się, że nikt nie dowie się o podwójnym życiu, które prowadzi i że jest sprytna. Nie jest.

Zdjęcia do filmu realizowane były w sierpniu i wrześniu 2020 r. w Nysie. W głównych rolach występują Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz. Producentką filmu jest Natalia Grzegorzek z Koskino. Scenariusz napisał Łukasz Grzegorzek, za zdjęcia odpowiada Weronika Bilska, scenografię Jagna Dobesz, dźwięk na planie Zofia Moruś i Marcin Popławski, kostiumy Anna Sikorska, a charakteryzację Monika Kaleta. Kierowniczką produkcji jest Katarzyna Staszczyk. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz z funduszy Miasta Wrocławia i Województwa Dolnośląskiego poprzez Dolnośląski Konkurs Filmowy. Otrzymał grant z programu MEDIA Kreatywna Europa. Jego koproducentem jest Dolnośląskie Centrum Filmowe. Partnerem filmu jest Gmina Nysa. 

Wydarzenie Industry Village Les Arcs odbędzie się w dniach 20-22.01. W sekcji Works In Progress zostaną pokazane fragmenty 17 filmów europejskich.