Fot. Łukasz Bąk

Trwają zdjęcia do filmu „Dziennik z wycieczki do Budapesztu”, w reżyserii Rafała Kapelińskiego, produkcji Domino Film, koprodukowanego przez DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe.

To zajmujący i wzruszający komediodramat o ludziach, którzy poszukują lepszej strony życia w szarych czasach PRL. O ich trudnych życiowych wyborach, w których determinującą siłą okazuje się miłość i godność. Historia ta została oparta na faktach i zbiorze opowiadań pod tym samym tytułem autorstwa reżysera. Zdjęcia realizowane są na Górnym Śląsku i w Budapeszcie, co ciekawe, na taśmie 16 mm.

Opowieść, której głównym wątkiem jest wyjazd Matki z kilkuletnim synem wraz z zakładową wycieczką na zakupy świąteczne, rozgrywa się w 1981 roku. Film jest kinem drogi z zabarwieniem komediowym, ukazującym z przymrużeniem oka niezwykle męczącą podróż w PRL-owskim stylu z nieoczekiwanym zwrotem akcji w Budapeszcie…

 

Reżyseria: Rafał Kapeliński

Zdjęcia: Kacper Fertacz

Scenografia: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński

Kostiumy: Dorota Roqueplo

Charakteryzacja: Barbara Kund ( HU ), Jolanta Dańda ( PL )

Producentki: Małgorzata Domin, Dominika Mandla, Domino Film sp. z o.o.

Koproducenci (HU): Gabor Osvath, Balazs Zachar, Filmfabriq

Producent Liniowy: Małgorzata Wala

Koproducenci: Centrum Technologii Audiowizualnych, Canal +, I.F. Silesia Film, DCF, współfinansowanie : Polski Instytut Sztuki Filmowej, MKiDN.

 

Obsada: Agnieszka Judycka, Sascha & Mykyta Liashchenko, Piotr Rogucki, Paweł Janyst, Sambor Czarnota, Bartłomiej Firlet, Maria Kowalik , Klara Bielawka, Arkadiusz Smoleński, Krzysztof Plewako-Szczerbiński