“Sługi wojny” to kolejny po “Sługach bożych” sensacyjny film Mariusza Gawrysia realizowany we Wrocławiu przy wsparciu Dolnośląskiego Funduszu Filmowego.

Tym razem znalezione zostaje ciało profesora Jerzego Abramskiego – specjalisty od przeszczepu szpiku i szefa firmy działającej na polu transplantologii. Jest jasne, że mężczyzna został zamordowany. Do sprawy zostaje przydzielony komisarz Samborski. który dowiaduje się, że będzie zmuszony poprowadzić śledztwo wspólnie z młodszą aspirant Martą Zadarą. Mimo początkowych uprzedzeń, para policjantów tworzy niezawodny duet. Wkrótce ginie kolejna osoba z bliskiego otoczenia profesora. Zaczyna się wyścig z czasem. Śledczy wpadają na trop fundacji „Pomocna dłoń” należącej do nieżyjącego naukowca, a sprawą zaczyna interesować się wywiad wojskowy. Niebezpieczna gra nabiera tempa. W główne role wcielili się Piotr Stramowski („Kobiety mafii”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”), Maria Kania („Atak paniki”) i Paweł Królikowski („Pitbull. Nowe porządki”, „Belfer”)

Zdjęcia do filmu realizowano we Wrocławiu, m.in. w Hydropolis i Afrykarium.

Uroczysta premiera filmu z udziałem twórców odbyła się 22 sierpnia w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Film w repertuarze DCF od 23 sierpnia.